Na dobrem igrišču v lepem vremenu v Sežani smo danes prikazali lepo predstavo, prvič v prvenstvu tudi brez prejetega zadetka.

Na začetku obeh polčasov smo imeli lepo priložnost, a v obeh primerih se je izkazal domači vratar. V drugem primeru je obranil strel ena na ena. V zadnji minuti pa še lepo izveden prosti strel, a žal odbite žoge nismo uspeli poriniti v gol. Na drugi strani, pa ena lepa priložnost domačih, a je dvakrat odlično posredoval naš vratar.

Vmes je bilo še nekaj polpriložnosti na obeh straneh in predvsem igra med obema kazenskima prostoroma.

Uroš Bučan

 

Danes je naša ekipa gostila eno boljših ekip v ligi NK Brinje iz Grosuplja.

Zaradi nočnega deževja nas je pričakalo razmočeno igrišče, a igralcev to ni oviralo pri dobri izvedbi v praktičnem smislu, saj so prikazali igro z zelo malo individualnimi napakami. V prvem polčasu so imeli gostje sicer večjo posest, a si priložnosti za gol vseeno niso uspeli ustvariti. Mi smo imeli eno priložnost za zadetek, a smo žal zgrešili prazen gol. 

V drugem polčasu je bilo podobno do zadetka gostov, od takrat naprej pa je igrala samo naša ekipa. Gostje so težko prihajali na našo polovico igrišča. Morda bi morali mi več poizkušali s streli od daleč. Po res močnem pritisku smo tik pred koncem zadeli še vratnico. 

Tokrat je sreča rešila goste, nam pa ne preostane nič drugega, kot da še bolj vneto treniramo in še bolj stopimo skupaj. Tokrat je bilo res lepo gledati mladinsko ekipo. Igralci so igrali za moštvo, se spodbujali in lepo igrali.

Uroš Bučan

 

Naša ekipa je v soboto gostila ekipo NK Primorje. Gostje so bili v tem prvenstvu prvič popolnoma kompletni in prišli so po tri točke. Nas je bilo na začetku malo strah, kar povlekli smo se nazaj, da ne dobimo gola. Sredi polčasa se je pojavila prva velika napaka in gostje so zadeli iz nič. Nekaj kasneje nam je manjkal skok v sredini in gostje so povečali vodstvo. Igralci so postali anemični in krivili eden drugega, za vsako napako je bila pripomba.

Ob polčasu je bil dogovor, da pokažemo, da smo ekipa in gremo višje. NE BOJIMO SE JIH.

Drugi polčas je bil enakovreden ali smo bili celo boljši. Gostujoči vratar je obranil skoraj nemogoče, na drugi strani smo jim mi, iz prve priložnosti v drugem polčasu, podarili še tretji zadetek. Nekaj kasneje smo zadeli tudi mi. Imeli smo še nekaj polpriložnosti, a ostalo je pri 1:3.

Po seriji porazov je stanje pri igralcih slabo. Ne zaupajo niti sami sebi, kaj šele soigralcu. Preveč je individualnih napak iz katerih nasprotnik dosega prelahke zadetke. V tem tednu se bomo poizkušali psihološko dvigniti. Do konca so še štiri tekme, na katerih bomo boljši, kot smo bili do sedaj.

Uroš Bučan

 

Danes je naša ekipa igrala na Viču tekmo proti domači ekipi NK Interblock, ki je vodilna ekipa v ligi.

Prvi polčas je tisti, na katerem je potrebno graditi igro. Temelji so postavljeni. Če sem natančen je bilo 35 minut enakovrednih z vodilno ekipo.

V drugem polčasu je tekmo odločila ena napaka v premehkih duelih, bili smo trikrat zraven, a trikrat nismo uspeli izbiti žoge iz kazenskega prostora. Domači so povedli in vse sile smo usmerili v napad. Imeli smo nekaj prekinitev, a domačega vratarja nismo uspeli resneje ogroziti.

Malo pred koncem pa enajstmetrovka, iz katere so domači zadeli za končnih 2:0.

Fantje glave gor. Dvakrat smo igrali z odličnima ekipama, sedaj pa je čas, da prikažemo kar znamo in zmoremo.

V soboto je nova tekma.

 

V ekipi je med tednom prišlo do spremembe na trenerski klopi. V sredo je ekipa izgledala slabo, v petek nekoliko bolje, danes pa še bolje.

Gostje iz Novega mesta so prišli na Vrhniko po tri točke. V prvem polčasu sta mreži mirovali, vsaka ekipa pa je imela po eno priložnost.

V drugem polčasu je bila slika podobna, le da so gostje enkrat zadeli po udarcu iz kota. Naš pritisk ob koncu žal ni prinesel izenačenja.

Igralci si zaslužijo vse pohvalo za predstavo na igrišču, za borbo in željo.

Fantje, ne niste pozabili nogometa, še se bomo veselili! Danes ste pokazali pot in željo.

 

Tekma z Arne Tabor je bila za nas ključnega pomena za obstanek v ligi. Po porazu na tej tekmi smo mladinci na zadnjem mestu. Storjenih je bilo veliko napak na obeh straneh. Gostje so naše znali iskoristili, mi pa njihovih žal ne.

Sam se počutim zelo odgovornega za nastalo situacijo, tako da bomo morali razmisliti in se pogovoriti kako in kaj v prihodnosti.

 

Tokrat smo z NK Dobom tekmo začeli slabo in že kar hitro prejeli gol. Nato smo ujeli ritem in bili boljši v polju in tako smo tudi zadeli gol. Do konca prvega polčasa so igralci Doba iskoristili še našo napako in dali gol. V drugi polčas smo šli z veliko željo po zmagi, ker smo si jo po igri v prvem polčasu tudi zaslužili, vsekakor pa vsaj točko, ampak nas je pokopal se tretji gol nk Doba.

V soboto nas čaka NK Arne Tabor. Ta tekma bo odločala kdo bo zasedel zadnje mesto na lestvici in bo pomembna za boj za obstanek v ligi. S to tekmo se tudi zaključni prva tretjina prvenstva.

 

Na tekmi proti NK Šenčur se je spet ponovil že znan scenarij. Dobro smo šli v tekmo in bili enakovredni v polju. Obe ekipi sta si priigrali nekaj priložnosti. Nato je sledil drugi polčas, udarec s 30 metrov in prejeli smo gol. Po golu je še en nasprotni igralec dobil rdeč karton.

Do konca tekme smo vse sile usmerili v to, da bi dosegli gol. Imeli smo dve lepi priložnosti, a sem nam ni izšlo.

Ekipa preživlja težke čase. Najhujše za igralca je, ko izgublja tekme, še posebej takšne tekme, ko si enakovreden z nasprotnikom. Čestitke fantom za veliko borbo in željo na dosedanjih treningih in tekmah.

 

Na pokalni tekmi s prvoligašem NK Ilirijo smo bili v prvem polčasu enakovreden tekmec. Takrat smo tudi povedli in si priigrali še nekaj priložnosti.

V drugem polčasu so gostitelji zamenjali igralce. Vstopili so standardni člani prve postave. Naši fantje so se 20 minut še dobro kosali z njimi, nato pa je individualna kvaliteta igralcev Ilirije prišla na plano in naredila razliko.

V nedeljo nas čaka NK Šenčur.  

 

Odigrali smo zelo dobro tekmo z NK Bilje. Tekmo smo začeli zelo dobro. Fantje so naloge, za katere smo se dogovorili v garderobi, opravljali kot je treba. Dodali so še željo po zmagi.

Tako smo bili večji del tekme boljši na igrišču. Priigrali smo si tudi enajstmetrovko, ki smo jo žal zgrešili. Domačini so ogrožali naš gol samo iz prekinitev, iz igre pa smo vse skupaj zelo dobro reševali. Sreča nam na tej tekmi ni bila naklonjena.

Moramo tudi pohvaliti dobro podporo naših navijačev s tribun. Hvala za podporo.

V sredo nas čaka pokal z NK Ilirijo, v nedeljo pa prihaja k nam NK Šenčur.

 

V nedeljo fantje U17 Črni in U19 igrajo prvenstveno tekmo proti NK Bilje! Prvo tekmo igrajo kadeti ob 14:30, drugo pa mladinci ob 16:30.

Tekmi bosta v Biljah. Tja se igralci in trenerji odpravimo z avtobusom!

ZBOR: ŠPORTNI PARK VRHNIKA 11:45!

ODHOD iz Športnega parka Vrhnika ob 12:00

ODHOD iz Bilj je planiran ob 18:30. Prihod domov najkasneje do 19:45

Da fantje ne bodo lačni, smo se z bližnjo picerijo dogovorili za kosilo obeh selekcij. Stroške prevoza in kosila krije klub. Za vsa dodatna vprašanja se obrnite na trenerja selekcije.

NK Dren Vrhnika  

 

Prišla je tekma z NK Tabor Sežano. Po dveh zaporednih porazih smo potrebovali pozitiven rezultat. Žal se ni izšlo po naših pričakovanjih. V tekmo smo šli dobro. Bila je gledljiva in z visokim tempom.

Potem je prišel drugi polčas in naših pet minut nezbranosti v katerih smo prejeli dva gola. Do konca smo pritiskali na vrata, ampak nam ni uspelo zadeti.

Čaka nas težek teden. Ekipa se mora dvigniti in odigrati tekmo z ekipo Bilje.