U15 Črni in U17 Črni – Navodila za trening

Zaradi še nedorečene situacije glede nadaljevanja sezone bomo treninge do nadaljnjega posvetili predvsem GIBLJIVOSTI in KOORDINACIJI.
Za izboljšanje gibljivosti je pomembno predvsem dolgotrajno in redno izvajanje. Trening se izvaja vsak dan in sicer dvakrat na dan. Treninge smo zato razdelili na dva dela (dopoldanski in popoldanski), čas treninga pa skrajšali, tako da je čas izvajanja enak, učinek treninga pa veliko večji oz. boljši.

Trening je sestavljen iz ogrevanja, kjer 10 – 15 minut izvajate kroženja in upravljanja z žogo iz posnetkov in gradiv, ki ste jih prejeli v prejšnjih tednih. Nato preidete na koordinacijske vaje z lestvijo (primer spodaj v linku) in poskoke s kolebnico (sonožne in enonožne, ter kombinacije). V kolikor nimate lestve, se poskusite znajti in si jo narišite ali pa si pomagajte z drugimi pripomočki (vrvi, obroči itd…). Na koncu izvedete še vaje za gibljivost, kjer si pomagate s primeri spodaj (raztezne vaje 1 in 2 ter s slikami) in jih izvajajte 20 – 25 min.

Primer dneva 1:

DOPOLDAN: