U17 Zlati – Zmaga v Moravčah

Naša selekcija U17 Zlati je tokrat na sončno nedeljo gostovala v Moravčah. Že sam začetek tekme je dal vedeti, da gre, kljub nekoliko starejšim domačinom, za dve enekovredni ekipi.

V prvem polčasu je bila igra zato precej enakovredna. Obe ekipi sta lepo prihajali do polpriložnosti, ki pa so ostale neizkoriščene, bodisi zaradi dobro postavljene obrambne linije ali pa po posredovanju obeh vratarjev.

V drugem polčasu je bila slika malo drugačna. Naši fantje so malo pritisnili na plin, domači pa so prežali iz protinapadov. Nekoliko boljšo igro smo uspeli kronati na sredini drugega polčasa. Takrat je za vodstvo z 0:1 iz najstrožje kazni poskrbel Žan Lipoglavšek, nad katerim je bil tudi storjen prekršek v kazenskem prostoru.

Po kar nekaj lepih priložnostih smo pred koncem tekme zadeli še drugič. Strelec je bil tokrat Luka Čop, ki je postavil končni rezultat z 0:2 v našo korist.

Fante je tokrat treba pohvaliti za pristop in dobro igro. Videli smo veliko teka, borbenosti in lepih potez.