Od petka do nedelje smo sodelovali na močnem turnirju na Hrvaškem, natančneje v Crikvenici, na katerem smo merili moči med 41 ekipami iz Hrvaške, Bosne in Hercegovine, Mađarske, Poljske in Slovenije. Tridnevni dogodek je bil poln vznemirjenja, tekmovanja in sproščanja ob morju, kar je našim otrokom prineslo nepozabne trenutke in spomine za vedno.

V skupinskem delu smo dosegli odličen rezultat in se uvrstili na drugo mesto v skupini, kar nam je omogočilo napredovanje in uvrstitev med 16 najboljših ekip. V osmini finala smo se pomerili proti zagrebški ekipi NK Kurilovec. Nasprotnik iz Zagreba je v prvi polovici prikazal dosti boljšo igro, a so se naši fantje na polovici igre prebudili in začeli prikazovati dobro predstavo, ki je bila polna čvrstega pokrivanja, borba za vsako odbito žogo, kjer se je videlo, da si tudi mi želimo zmage in želje za uspeh. Do konca je izid ostal nespremenjen in sledilo je izvajanje 7 metrovk. Kljub napetosti so naši fantje ostali osredotočeni in po dramatičnem zaključku uspeli zmagati in prekiniti, do sedaj, niz slabih izkušenj pri izvajanju kazenskih strelov.

Po zmagi v osmini finala, ki nas je popeljala med osem najboljših ekip, smo se v četrtfinalu pomerili z ekipo NK Mladost iz Petrinje. Pričakovanja so bila visoka, tega ne bi skrival, saj je bila to pomembna tekma, ki bi nas lahko popeljala še korak bližje končnemu cilju. Žal pa se je ta tekma izkazala za zelo zahtevno, saj so se fantje soočili s preveč nezbranosti in živčnosti, kar se je tudi odražalo na samem igrišču. Kljub temu smo imeli svoj trenutek, ki bi lahko obrnili tok tekme v našo korist. Na žalost te priložnosti nismo izkoristili. V nogometu vsaka napaka šteje in tako je bilo tudi tokrat. Po naši napaki, nezbranosti in neodločnosti v fazi branjenja, smo prejeli zadetek, ki je zaključil naše udejstvovanje na turnirju. To je bil grenek konec naše poti v Crikvenici, vendar se je pomembno spomniti tudi vseh dobrih trenutkov in truda, ki so ga fantje vložili v vsako tekmo.

Naši nogometaši so skozi celoten turnir pokazali izjemno borbenost in predanost, kar je vredno vsake pohvale. Četrtfinale proti NK Mladost iz Petrinje je bila le ena tekma, ena izkušnja v procesu njihovega razvoja kot ekipe in posameznikov. Na koncu smo se uvrstili na, za nas, odlično 7. mesto. S trenerjem Joštom sva ponosna na vse doseženo in sva prepričana, da bodo te izkušnje pripomogle k še boljšim rezultatom v prihodnosti. Fantje so dokazali, da imajo potencial in srce, kar je najpomembnejše.

Turnir v Crikvenici je bil za naše fante nepozabna izkušnja, ki ne bi bila mogoča brez izjemne podpore naših staršev. Iskreno se vam zahvaljujeva za vaše bučno in neomajno glasno navijanje, prevoze na igrišča in nazaj, za pomoč pri oskrbi naših fantov z vodo, sadjem in drugimi potrebščinami. Vaša skrb in podpora so bili ključni za dobro počutje in pripravo naših igralcev. Oba trenerja sva izjemno vesela in hvaležna, da vas imava ob strani. Vaša prisotnost in podpora nam omogočata, da skupaj razvijamo vaše in najine otroke v prave športnike in odgovorne posameznike. Skupaj smo močnejši, skupaj zmagujemo! Hvala vam za vse, rada vas imava!!!

Ne morem, da na koncu ne izrečem iskrene čestitke obema trenerjema selekcije U11, Gašperju Končan in Bobanu Krneti, ter seveda vsem njunim igralcem, ki so osvojili Crikvenica Cup. V konkurenci 64 ekip iz petih držav so prav oni dvignili pokal za najboljšo ekipo turnirja, kar je izjemen dosežek. Z trenerjem Joštom sva ponosna, da sva bila priča temu izjemnemu trenutku za naš klub. Njihova zmaga je dokaz trdega dela, predanosti in neomajne borbenosti. Fantje so pokazali, da imajo pravi športni duh in zmagovalno miselnost, ki jih bo ponesla še daleč. Naj ta zmaga služi kot navdih vsem našim igralcem in trenerjem. Skupaj bomo še naprej rastli, se učili in dosegali nove vrhove. SELEKCIJA U11, PONOSNI SMO NA VAS!!!

Trener Jasmin

 

Spomladanski turnirji so kot nalašč za dokazovanje stvari, ki smo se jih naučili na treningu.

Jesenice

V petek smo na Jesenicah igrali malo drugačen sistem, kot ga poznamo. Igrišče je bilo malo večje, ampak smo se kljub temu odlično znašli. Ni manjkalo lepih preigravanj in golov, ki smo jih zadeli, pohvaliti pa je treba tudi našega vratarja. Vidno utrujeni smo Jesenice zapustili z lepim rezultatom.

Borovnica

Na nedeljski turnir v Borovnici so fantje prišli zelo motivirani. Po malo zaspani igri in neodločnosti v napadu so se zbrali in zmagali na vseh tekmah v skupini. Sledilo je polfinale in po nesrečno prijetem golu tekma za tretje mesto, kjer pa so fante pokazali, da se lahko zberejo in odigrajo zelo dobro. Bravo!

Logatec

V Logatcu so naši nogometaši začeli z natančnimi podajami in odličnimi streli na gol. Obramba je delovala super, kar je nasprotnikom onemogočilo večje priložnosti. Hitro so prevzeli pobudo in dosegli več zadetkov, kar je navdušilo prisotne gledalce.

Vrhnika

Po uspešnem vikendu v Logatcu smo tekmo začeli malo bolj z rezervo, vendar se je to hitro obrnilo na igrišču in spet smo se veselili veliko lepih zadetkov.

Hvala vsem, ki nas spremljate in spodbujate na tekmah!

trenerki Rebeka in Katja

 

Prvi spomladanski ligaški turnir, turnir ND Bilje in prijateljska tekma s Krškim

Prijetne temperature in vedno daljši dan so kot nalašč, da se vrnemo nazaj na igrišče. Trenirali smo dobro. To se nam je poznalo tudi na prvem spomladanskem turnirju na Dobrovi.

V skupini so bile še ekipe Logatca, Trebnjega in Dobrove.

Vikend je bil za nas kar naporen, saj sta nas čakala dva turnirja in ena prijateljska tekma s Krškim. Vsi igralci in igralke so se odrezali več kot odlično in s treninga prenesli veliko stvari, ki smo jih trenirali.

Bravo!

Hvala staršem, ki spodbujajo fante in dekle na turnirjih in tekmah. Hvala tudi trenerski ekipi iz Krškega in igralcem za super prijateljsko tekmo.

trenerki Rebeka in Katja

 

Naši mladi upi selekcije U13 Črni so ob koncu velikonočnega ponedeljka v izjemno napetem obračunu slavili z rezultatom 4:3. Skozi srečanje so prikazali veliko mero borbe, želje in karakterja, saj so v uvodu 2. polčasa zaostajali z 1:3, v izdihljajih tekme pa bili za to nagrajeni in osvojili nove 3 točke!

Čestitke ekipi in trenerju

 

V uvodu je potrebno povedati, da se je z sredino januarja pri selekciji U13 Črni zgodila menjava trenerja. Potrebno se je zahvaliti trenerju Filipu Fridlu za odlično opravljeno delo.

V zadnjih dveh mesecih smo pridno in marljivo trenirali, zaključili z zimsko ligo in odigrali kar nekaj prijateljskih tekem. Priprava na nadaljevanje prvenstva je potekala tekoče po začrtanem planu. Občasno smo imeli le nekaj težav s kar nekaj boleznimi znotraj igralskega kadra.

V zadnjih treh tednih smo odigrali kar 5 prijateljskih tekem. Boljši smo bili od vrstnikov Proteus Postojna, NŠ Fenix in NK Jesenice, kar dvakrat pa smo morali priznati premoč močnemu Slovanu.

Potrebno je izpostaviti, da smo večino tekem odigrali po sistemu 11 na 11 na celotno igrišče kljub temu, da v prvenstvu nastopamo v sistemu 9 proti 9. Opazno je, da se pri nekaterih prvinah velikega nogometa še ‘lovimo’, a je to za starostno skupino U13 nekaj povsem normalnega, saj se s tem šele spoznavamo. Veseli pa dejstvo, da fantje v igri napredujejo in so iz tedna v teden boljši.

Z odhodom na priprave v Novigrad prihajamo v sklepno dejanje pripravljalnega obdobja, ki se bo zaključilo ob koncu marca, ko se začne drugi del prvenstva.

Za dosedanje delo je fante potrebno pohvaliti za delovno vnemo in osredotočenost. Hkrati pa se moramo zavedati, da nismo postorili še ničesar in imamo še veliko rezerve za napredek.

Zahvala gre tudi staršem, ki jih vsakodnevno podpirajo in jim omogočajo, da se športno udejstvujejo in se ukvarjajo s tistim, kar imajo najraje. 

Tadej Špicar

 

Pozdravljeni ljubitelji selekcije U11. 

Tudi selekcija U11 se je udeležila prijateljske tekme na Reki. 

Fantje so prikazali lepe nogometne veščine in zasluženo premagali vrstnike iz Hrvaške. Zahvalil bi se vodstvu, ki nam je omogočilo to, za fante neprecenljivo, izkušnjo. 

Lep pozdrav trener Gašper

 

Pozdravljeni ljubitelji selekcije U11. 

V nedeljo je selekcija U11 zaključila z zimsko ligo v Radomljah na najlepši možen način z osvojitvijo le te. Po rednem delu smo zasegli prvo mesto, vendar je o naslovu odločal zaključni turnir. 

Na zaključnem turnirju je bil naš prvi nasprotnik ekipa NK Lesce, ki ni bila kos naši razigrani ekipi, tako da smo zasluženo zmagali. V finalu smo imeli za nasprotnika ekipo Radomelj, ki je v drugem polfinalu premagala ekipo iz Domžal. 

V finalu so naši fantje pokazali vse veščine, ki smo jih tekom zime trenirali in zasluženo zmagali in tako visoko dvignili pokal. 

Pohvalil bi tudi naše starše, ki so pridno vozili in korektno vzpodbujali fante celotno zimo.

Oba trenerja sva ponosna na celotno ekipo fantov U11. Če ne bi selekcija delovala kot celota, takega rezultata sigurno nebi bilo. 

Lep nogometni pozdrav. 

Trener Gašper

 

10-ka z dvema prijateljskima tekmama zaključila igranje v zimski ligi

Danes je bilo na našem nogometnem igrišču izjemno razburljivo, saj so se odigrale zaključne tekme v zimski ligi, vzporedno pa smo druge ekipe odigrale prijateljska srečanja.

Prva tekma proti vrstnikom iz NK Dob je bila zaznamovana z izjemno in suvereno predstavo naših igralcev. Na igrišču so prikazali odlično igro, tako v napadu kot tudi v obrambi.

Nadaljevali smo proti ekipi NK Ledine, kjer nismo popuščali in prikazali izjemen ekipni duh ter vztrajnost. Igralci so s svojim trudom, predanostjo in zagnanostjo pokazali, da smo, če smo pravi, lahko kos vsakemu nasprotniku na igrišču.

Na koncu bi se zahvalil mojim fantom za dobre predstave v zimski ligi in na koncu čestitke za zasluženo osvojeno drugo mesto, takoj za ekipo NK Domžale. Bravo fantje!!!

Želel bi se zahvaliti tudi vsem našim staršem za njihovo podporo in glasno navijanje skozi celotno zimsko ligo, saj brez njih in njihovega spodbujanja ne bi bilo mogoče doseči tako lepega uspeha.

Hvala vam.

Jasko

 

V četrtek smo se z našo ekipo odpravili na gostovanje na Reko na Hrvaško. Tam smo odigrali prijateljsko tekmo proti ekipi NK Rijeka (U9). Njihova ekipa je bila leto mlajša, a izredno talentirana in z veliko potenciala.

Prvi polčas ni bil po naših pričakovanjih, saj smo se preveč ustrašili in nismo uspeli prikazati naše igre in svojega pravega potenciala. Že na samem začetku nas je zmedla postavitev in sistem igre. Igrali smo 7+1 in 2 x 30 minut, doma igramo 6+1 in 2 x 20 minut.

Drugi polčas je bil dosti boljši, saj smo bili bolj razigrani, si upali in s tem tudi prihajali do priložnosti. V igralcih se je videlo, da si želijo, a so bili vseeno igralci NK Rijeke za nas pretrd oreh.

Kljub porazu je bilo vzdušje po končani tekmi pozitivno in pomembno je, da smo se vsi, tudi midva s trenerjem Joštom, lahko ogromno naučili iz te tekme in da bomo na napakah gradili prihodnost.

Jasko & Jošt

 

V soboto, 3. februarja 2024, se je 15 fantov selekcije U7 udeležilo tradicionalnega turnirja NK Ledine v Idriji. Na turnirju, kjer je bilo skupaj kar 20 ekip, smo nastopili z dvema ekipa, NK Vrhnika Črni in NK Vrhnika Zlati.

Vsaka ekipa je v skupini odigrala 4 tekme, turnir pa je bil tekmovalne narave. Rezultati 4 tekem so vplivali na uvrstitev v izločilne boje. Obe ekipi sta turnir začeli z nekaj treme in strahu, kar se je poznalo v igri in predvsem pri učinkovitosti. Iz tekme v tekmo sta ekipi igrali bolje in bolj sproščeno. Fantje so prikazali veliko lepih potez in dosegli veliko zadetkov, hkrati pa zelo dobro upoštevali navodila, ki jih dobijo na treningih.

Na žalost je ekipa Črnih za las ostala brez napredovanja iz skupine in turnir zaključila kot 3. v skupini, ekipa Zlatih pa se je kot prva v skupini uvrstila v četrtfinale. Tam so po lepi predstavi premagali ekipo Primorja. V polfinalu so se pomerili z našimi znanci iz Rovt. Tekma je bila izenačena in nervozna do zadnjih sekund. V zadnji minuti so Rovte zadele za 1:0 in se tako veselile uvrstitve v finale. Naši fantje so tako igrali tekmo za tretje mesto, kjer so zasluženo zmagali in si tako prislužili svoj prvi pravi pokal na nogometnih turnirjih.

Fantje in trenerja smo na turnirju uživali in se že veselimo novih tekem in turnirjev. Do takrat pa bomo pridno trenirali, da bomo naslednjič še boljši!

trener Gašper

 

Božični prijateljski turnir – 23. 12. 2023

Pred novoletnimi prazniki je ekipa U7 na prijateljski turnir povabila ekipe U7 iz sosednjih klubov. Vabilu so se odzvale ekipe Borovnice, Logatca in Športnega utrinka iz Rovt. Fantje so odigrali veliko tekem in se zelo zabavali.

Zimska liga Baza – 13. 1. 2024

11 fantov selekcije U7 je odigralo dve tekmi v zimski ligi U8 v Bazi športa. Igrali so proti eno leto starejšim fantom, kar se je seveda poznalo v vseh elementih nogometne igre. Ko smo strah vsaj delno premagali, je vse skupaj izgledali veliko bolje, rezultat tega pa sta bila tudi dva dosežena gola na drugi tekmi.

Omeniti velja tri naše fante – Denisa, Sergeja in Darisa, ki so se pomerili v nogometnem izzivu – natančnemu strelu in so se zelo izkazali. Darisu je uspelo celo zadeti mini gol med blazinami. Bravo Daris!

Turnir Cerknica – 28. 1. 2024

Minulo nedeljo je selekcija odigrala svoj prvi “pravi” turnir. Na turnir so bili vabljeni vsi igralci v selekciji, kljub nekaj odsotnim pa je na turnirju nastopilo kar 32 igralcev. Prikazali so dobro igro in borbo, za prikazano pa si je vsak prislužil svojo medaljo.

Že v soboto 3. februarja del ekipe čaka nov turnir in sicer v Idriji, ki ga organizira NK Ledine.

trener Gašper

 

Včeraj smo po dolgem času zopet odigrali tekmo v zimski ligi. Imeli smo hladno jutro in nasproti nam je stala zelo dobra in čvrsta ekipa NK Dob.

Tekma je bila prava poslastica za vse nas, saj smo bili priča dobri predstavi obeh ekip. Moji fantje so bili s kombinatorno igro na sredini in uspešnimi zaključki zelo nevarni v napadu, v obrambi pa smo stali visoko in bili zelo čvrsti in agresivni in s tem onemogočali nasprotniku, da bi nevarno prihajal do našega gola. Pohvalil bi prav vse igralce, saj so vsi dobili enako število minut in vsi so to tudi dobro izkoristili. Bilo je tudi nekaj slabih trenutkov v naši igri. Ti so odlična priložnost za izboljšave in utrjevanje na treningih. Z odločnostjo, trdim delom na treningih ter skupinskim pristopom lahko premagamo tudi te ovire in še izboljšamo našo igro.

Vsak naš zadetek je bil bučno in glasno pozdravljen s strani naših najbolj zvestih navijačev, naših staršev, kar je naši ekipi dodalo dodatno energijo in zagon za borbeno igro do konca tekme. Hvala vam!

trener Jasko